Iskolai műsorok

2012-ben kerültem a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumba, mint ének-zene szakos tanár. A korábbi években kiváló énekkar működött a gimnáziumban, amelynek fenntartása az iskola számára nagyon fontos volt, és ez elvárás volt velem szemben is. Sajnos az odakerülésem előtti tanévben az énekkar létszáma jelentősen megcsappant, így ez igen nagy feladatot jelentett számomra.

A 2012/13-as tanév tanévnyitó ünnepségén 10 fővel állt ki a kórus a megjelentek elé. Ennek hatására fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy egy ilyen híres gimnáziumhoz ez nem méltó. Elhatároztam, hogy az énekkar mellé egy zenekart is létrehozok. 2012 októberében 15 fős zenekar kísérte a közel 40 fős énekkart. A tagok létszáma folyamatosan növekszik. A pandémia előtt a zenekar munkájában 17, az énekkaréban 52 fő vett részt. Kezdetben a kórus egynemű karként működött, majd a létszámnövekedéssel vegyes kórussá alakult. Sajnos a koronavírus hatása az iskola zenei életében is érződik. Jelenleg a zenekar, melyben hegedű, cselló, fuvola és zongora, cajon található, 14 fővel működik. Az énekkar 32 főből áll.

A Radnóti számomra a lehetőséget jelenti. Lehetőséget arra, hogy a radnótis diákok, ha kirepülnek kezeink közül, szociálisan érzékeny, környezetükre odafigyelő, segítőkész felnőttekké váljanak. Énekórákon a bátortalan hangokból pár hónap elteltével örömteli közös éneklés születik. Általános műveltségük része lesz a zene ismerete és szeretete. 

Az érzés, mikor a szólampróbákon a kis különálló hangokból egyszer csak megszületnek a varázslatos dallamok, olyan örömforrások számomra, melyek megerősítenek hivatástudatomban.

Sokszor leállítom a próbákon a dallamokat, nem azért, mert hiba van bennük. Egyszerűen csak hallanom kell újra a csodát, amit közösen alkottunk. Ők a radnótis diákok. Azok a radnótisok, akik többségében a természettudományos tárgyak iránt elhivatottak, mégis ott vannak hétről hétre a zenekari-, énekkari próbákon, pedig mennyi mindent kell még másnapra tanulni!

A Radnóti lehetőséget nyújt utat mutatni a diákoknak egy értékes, szép, örömteli felnőttkor felé.

Az almenükben egy pár videófelvételt láthatnak az RMG Kórus, Zenekar munkájáról, valamint az egyéni produkciókról, duettekről, kamarazenékről. A művek hangszereléséhez, iskolai előadásukhoz és a videófelvételekhez a szerzők engedélyével rendelkezem. A hangszerelésben Németh Sándor segített. NS Stúdió